Melodia Zmian

Nasza Kadra

Zespół Silesia Kursy składa się z wykwalifikowanej kadry trenerów, lektorów, psychologów, coachów, doradców i pośredników pracy. Za stronę merytoryczną świadczonych przez nas usług (w tym za dobór kadry o odpowiednich kompetencjach) odpowiada Zarząd Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego “Melodia Zmian”.

W trakcie zajęć stawiamy przede wszystkim na aktywność i zaangażowanie uczestników. Zajęcia prowadzimy zarówno metodą praktyczną, jak i klasyczną metodą problemową, pozwalającą nam na ciągłą interakcję między prowadzącymi, a kursantami.

Szkolenia realizujemy w oparciu o skuteczne metody uczenia ludzi dorosłych, pozwalające na zdobycie konkretnych umiejętności i wyciągnięcie wniosków z doświadczeń. Stosujemy zarówno ćwiczenia indywidualne, jak i grupowe. Wszystkie ćwiczenia dostosowujemy do wymagań kursantów, które pozwalają im na skuteczne rozwijanie własnych możliwości.

Preferujemy pracę w grupach liczących 6, 8, 10 lub 12 osób (w zależności od kursu). Tego rodzaju praca sprawia, że nasi kursanci nie tylko uzyskują potrzebną wiedzę i umiejętności, lecz również mają możliwość integracji z uczestnikami, o podobnych zainteresowaniach i predyspozycjach zawodowych.

Kadra trenerska

Naszą kadrę tworzą

Tomek

U podstaw doświadczenia Tomka leży jego wykształcenie jako architekta. Jest przy tym prawdziwym pasjonatem projektowania, dostosowywania i wystroju wnętrz, doskonalącym swoje umiejętności praktyczne przy każdej nadarzającej się okazji. Swoją pasją i poczuciem estetyki zaraża grupy i fachowo przygotowuje je, między innymi, do egzaminów ECCC, których jest certyfikowanym egzaminatorem. Ponadto odznacza się dużym poczuciem humoru i umiejętnością stworzenia sympatycznej atmosfery zajęć, która sprzyja nie tylko zdobywaniu wiedzy przez kursantów, ale także sprawia, że przychodzą na jego kursy z uśmiechem na twarzy. Nasi kursanci kojarzą Tomka przede wszystkim z zajęć dotyczących grafiki komputerowej i projektowania wnętrz ze SketchUp.

Magda

Magda posiada rozległe doświadczenie nie tylko w nauczaniu języka angielskiego, ale także w posługiwania się nim w kontekstach zawodowych. Jej silną stroną jest biegła znajomość Business English, ponadto posiada certyfikat egzaminatora TGLS. Grupy, odbywające zajęcia z Magdaleną, szczególnie chwalą sobie jej energiczność, pełną pozytywnej energii osobowość, swobodę konwersacji w języku angielskim i świetne przygotowanie merytoryczne.

Asia

Profesjonalizm to słowo najlepiej określające Joannę. Od lat pracuje nie tylko jako lektorka języka angielskiego, ale także w firmach przy kontaktach z klientami zagranicznymi. W rezultacie jej umiejętność posługiwania się językiem angielskim stoi na najwyższym poziomie i wchodzi poza kontekst sali lekcyjnej, mając przełożenie na realne sytuacje życiowe. Kursanci grup nauczanych przez  Joannę cenią sobie nie tylko jej profesjonalizm, ale także talent do przekazywania wiedzy oraz pełną ciepła osobowość, ułatwiającą im przełamywanie bariery językowej.

Maciek

Maciej jest z wykształcenia zarówno anglistą jak i polonistą, co w połączeniu z oczytaniem daje mu rozległy zakres wiedzy. Maciej żywo interesuje się kulturą anglojęzyczną, a co za tym idzie - stale poszerza zakres swojego słownictwa w języku angielskim. Najlepiej czuje się ucząc grupy na wyższych poziomach zaawansowania, choć sprawdza się także w nauczaniu podstaw języka. Prywatnie jest uprzejmy, obdarzony poczuciem humoru i posiadający wiedzę z wielu dziedzin. Ponadto, posiada uprawnienia egzaminatora TGLS oraz prowadzi kursy administracji biurowej.

Wiktoria

Wiktoria jako nasza lektorka języka niemieckiego posiada doświadczenie wypracowane poprzez wieloletnie nauczanie, zdobytą edukację oraz częstymi pobytami w Niemczech, co przekłada się na ciągły kontakt z żywym językiem. Pozwala to na wprowadzenie kursantom zagadnień, idiomów i fraz stosowanych w codziennym życiu. Kursanci opisują ją jako niezwykle sympatyczną osobę, a przy tym konkretną i komunikatywną z dużą cierpliwością wspomagającą grupy w rozwoju ich umiejętności posługiwania się językiem niemieckim.

Dyplomy i referencje potwierdzające kwalifikacje i umiejętności kadry dydaktycznej znajdują się w biurze projektu Silesia Kursy.